If-Koubou

5 zadań, które powinny być prostsze w Windows 8

5 zadań, które powinny być prostsze w Windows 8 (Windows 8)

Używam Windows 8 od jakiegoś czasu i chociaż lubię go używać, wciąż jest kilka naprawdę irytujących aspektów systemu operacyjnego, których po prostu nie dostaję. Na przykład, dlaczego tak trudno jest robić rzeczy, które były tak łatwe? Zrestartuj swój komputer? Drukowanie z aplikacji Windows? System operacyjny został "ponownie wyimaginowany", ale znalazłem kilka nowych sposobów na uproszczenie prostych czynności. Oto moja lista zarzutów dla systemu Windows 8.

Zamykanie i ponowne uruchamianie systemu Windows 8

Nie restartuję często komputera, ale powinno to być łatwiejsze niż otwarcie paska Charms i kliknięcie trzykrotnie! Nie jestem do końca pewien, dlaczego Microsoft nie zamieścił opcji wyłączania i ponownego uruchamiania na ekranie startowym, po prostu kliknij opcję Blokuj i Wyloguj się. Zamiast tego należy otworzyć pasek Charms, kliknąć Ustawienia, następnie kliknąć Zasilanie, a następnie kliknąć Uruchom ponownie lub Zamknij.

Możesz dodać opcje zamykania i restartowania do menu prawego przycisku myszy lub tworzyć skróty na ekranie startowym, ale na koniec dnia powinno być prostsze zadanie do wykonania.

Drukowanie z aplikacji Windows

Ten też naprawdę mnie dostaje! Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak drukować z aplikacji systemu Windows. Starałem się nie wyszukiwać w Google, ponieważ chciałem sam to rozgryźć. Zakładałem, że będzie to dość łatwe, ponieważ jest to coś, co niemal zawsze dotyczy wszystkich osób pod słońcem.

Ponownie, musisz otworzyć pasek Charms i kliknąć Pomysłowość. Tam zobaczysz listę drukarek. Niezbyt intuicyjny, jeśli mnie pytasz. Na szczęście wciąż możesz nacisnąć CTRL + P do drukowania w aplikacjach Windows. Jeśli próbujesz wydrukować plik PDF za pomocą wbudowanej aplikacji do odczytu, tak to robisz!

Zamykanie aplikacji w systemie Windows 8

Zaczynając od kliknięcia X w normalnej aplikacji komputerowej do zamykania aplikacji w Windows 8, następuje przejście z Ziemi na Marsa. Zasadniczo perspektywa Microsoftu polega na tym, że można po prostu pozostawić otwarte aplikacje Windows i przełączać się między nimi. Osobiście nie lubię tego pomysłu zbyt mocno.

Istnieje kilka sposobów zamknięcia aplikacji w systemie Windows 8. Najprostszym sposobem jest przesunięcie myszy do górnej części ekranu, kliknięcie lewym przyciskiem myszy i rozpoczęcie przeciągania. Okna aplikacji stają się mniejsze, a następnie znikają po dotarciu do dolnej części ekranu. Po zamknięciu aplikacji nastąpi powrót do ekranu startowego.

Możesz także przeczytać mój poprzedni post na temat używania gorących narożników po lewej stronie ekranu, aby zamknąć aplikacje Windows 8. Jednak ta metoda nadal wymaga ręcznego zamknięcia każdej aplikacji. Co zrobić, jeśli masz 20 aplikacji otwartych? Sprawdź ostatnią wskazówkę w 5 poradach dotyczących przyspieszenia systemu Windows 8, aby zobaczyć, jak można zamknąć wszystkie działające aplikacje Windows na raz.

Ładowanie do trybu awaryjnego

Minęły czasy naciśnięcia klawisza F8, aby uzyskać listę opcji rozruchu. Teraz masz wieloetapowy proces dostępu do trybu awaryjnego w Windows 8. Najpierw musisz uruchomić System Recovery Options. Gdy już tam będziesz, musisz przejść przez kilka pytań, zanim w końcu dostaniesz opcję uruchamiania w trybie awaryjnym.

Nowe ekrany rozruchowe wyglądają ładniej niż poprzednie wersje systemu Windows, ale proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany. Wejście do trybu awaryjnego było tak łatwe, a teraz nie jest!

Odtwarzanie dysków DVD

Firma Microsoft usunęła możliwość odtwarzania dysków DVD w systemie Windows 8 z powodu kosztów licencjonowania, ale jeśli włączyłeś coś w systemie Windows przez tak długi czas, usunięcie go bez żadnych wyraźnych wskazówek jest frustrujące. Oczywiście większość konsumentów kupujących nowe komputery z systemem Windows 8 nie zostanie naruszona, ponieważ producent prawdopodobnie zainstaluje jakieś oprogramowanie odtwarzające DVD.

Jeśli jednak aktualizujesz system do wersji Windows 8, nawet Windows 8 Pro, nadal musisz pobrać oprogramowanie innej firmy lub kupić pakiet dodatków Windows Media Center. To nie jest takie drogie dla pakietu dodatków i zawsze możesz pobrać program taki jak odtwarzacz multimedialny VLC, ale z pewnością jest to mylące dla początkujących użytkowników.

Z biegiem czasu jestem pewien, że wszyscy będą się przyzwyczajać do tych nowych sposobów robienia rzeczy, ale na razie to jest coś, co sprawia, że ​​czuję, że muszę wykonywać dodatkową pracę. Co myślisz? Czy podoba Ci się Windows 8? Jakieś zadania, które uważasz za dłużej w Windows 8 niż w poprzednich wersjach? Daj nam znać w komentarzach. Cieszyć się!