If-Koubou

8 porad dotyczących Menedżera zadań systemu Windows 10

8 porad dotyczących Menedżera zadań systemu Windows 10 (Windows 10)

Jak wspomniałem wcześniej w artykule porównującym Windows 7 do Windows 10, Menedżer zadań został całkowicie przeprojektowany. Domyślnie jest to znacznie łatwiejsze, ale jeśli naprawdę chcesz uzyskać wszystkie szczegóły, takie jak wcześniej, nadal możesz je uzyskać!

Istnieje kilka innych skrótów i opcji, które znalazłem podczas zabawy z Menedżerem zadań w systemie Windows 10.

W tym poście omówię tylko kilka prostych sztuczek / wskazówek, których nauczyłem się i mam nadzieję, że spodoba Ci się nowy Menedżer zadań, jeśli masz komputer z systemem Windows 10. Czytajcie moje inne posty w Menedżerze zadań Windows 10, jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły.

Otwieranie Menedżera zadań w systemie Windows 10

Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać dostęp do Menedżera zadań w systemie Windows 10, o których warto wspomnieć tutaj.

1. Możesz nacisnąć CTRL + SHIFT + ESC jeśli uwielbiasz skróty klawiaturowe.

2. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy Początek przycisk lubpasek zadań i kliknij Menedżer zadań.

3. Naciśnij klawisz Windows + R, a następnie wpisz taskmgr.exe.

4. Naciśnij CTRL + ALT + KASOWAĆ a następnie wybierz Menedżera zadań.

To wiele sposobów na dostęp do Menedżera zadań! W zależności od tego, jak korzystasz z komputera, jestem pewien, że jedna z tych czterech będzie dla ciebie odpowiednia.

Dodaj dodatkowe kolumny

Co jakiś czas muszę zobaczyć dodatkowe informacje o procesie Windows, takie jak PID (identyfikator procesu). W systemie Windows 10 można kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny nagłówek i dodać więcej kolumn, zaznaczając je.

Zobacz Logiczne procesory

W dzisiejszych czasach wiele komputerów konsumenckich ma wiele rdzeni / wątków procesora. Jeśli masz pewne aplikacje, które mogą korzystać z wielu rdzeni i chcesz je sprawdzić, aby upewnić się, że proces ładowania jest rzeczywiście rozprowadzany, możesz przejść do zakładki Wydajność, kliknąć CPU, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Zmień wykres na a następnie wybierz Procesory logiczne.

Domyślnie Menedżer zadań pokazuje tylko ogólne wykorzystanie procesora. Teraz możesz zobaczyć wykorzystanie dla każdego procesora logicznego w systemie! Słodkie.

Wpływ na start

Menedżer zadań w systemie Windows 10 ma świetną funkcję, która pozwala zobaczyć "wpływ", który proces uruchamiania ma w systemie. Jest to bardzo pomocne, aby szybko dowiedzieć się, które programy startowe spowalniają proces uruchamiania.

Zaktualizuj prędkość

Domyślnie dane widoczne na karcie skuteczności pokazują tylko ostatnie 60 sekund. Jeśli chcesz to zmienić, możesz kliknąć Widok, Zaktualizuj prędkość i wybierz z Wysoki, Normalna lub Niska.

Wysoki będzie monitorować przez 30 sekund i Niska będzie monitorować przez 4 minuty. Low obniży także obciążenie urządzenia podczas monitorowania. Czterominutowy zakres czasu jest przydatny, jeśli chcesz zobaczyć wydajność w dowolnym czasie dłuższym niż 60 sekund.

Statystyki sieci

Jeśli przejdziesz do Ethernet w obszarze Wydajność, możesz kliknąć wykres prawym przyciskiem myszy i wybrać Wyświetl szczegóły sieci.

Tutaj możesz zobaczyć szczegółowe informacje na temat połączenia sieciowego, w tym prędkość łącza, wykorzystanie sieci, wysłane bajty, odebrane bajty i wiele więcej.

Uptime systemu

Na szczęście nie musisz pobierać programu, aby zobaczyć czas pracy systemu w systemie Windows. Wystarczy przejść do zakładki Wydajność, kliknąć CPU, a zobaczysz Up czas w dół na dole:

Widok podsumowania

Kolejną fajną funkcją w Menedżerze zadań jest widok podsumowania. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne dane skuteczności na karcie Wydajność i wybierz Podsumowanie.

Teraz masz ładne małe kompaktowe okno dialogowe, które możesz przenieść w dowolnym miejscu na pulpicie lub na inny ekran, jeśli masz dwa monitory i monitorować wydajność podczas uruchamiania innych aplikacji i programów.

O to chodzi! Windows 10 to zdecydowanie udoskonalenie poprzednich wersji Menedżera zadań i mam nadzieję, że dzięki temu uzyskasz lepszy wgląd w to, jak możesz go wydajniej wykorzystywać. Cieszyć się!